logo
arrow_backGeri

Nerede oy kullanacağım

Seçmen kaydı sorgulama nasıl, nereden yapılır? 31 Mart Yerel Seçimleri seçmen kağıdı ne zaman dağıtılacak?

31 Mart Mahalli İdareler Seçimi kapsamında seçmen kaydı sorgulama işlemi yapılıyor. Milyonlarca seçmen, görüntüledikleri adres ve sandıkta Belediye Seçimlerinde oy kullanıyor olacak. Peki, 2024 seçmen kağıdı ne zaman dağıtılacak? Seçmen kaydı nasıl sorgulanır?

Türkiye, 31 Mart Pazar günü, Yerel Seçimlerde oy kullanacak. Öncesinde oy kullanılacak sandık numarası ve sıra no detayları YSK'dan sorgulanacak. 31 Mart Yerel Seçimleri seçmen kağıdı sorgulama nasıl ve nereden yapılır? İşte, 31 Mart seçimleri seçmen kaydı sorgulama ekranı…

Nerede oy kullanacağım? Tıkla, öğren.

31 Mart Yerel Seçimlerinde oy verecek seçmenler, nerede ve hangi sandıkta oy kullanacağını, YSK'nin internet sitesinden (seçmen.ysk.gov.tr), e-Devlet kapısından, YSK'nin Seçmen Sorgulama Mobil Uygulamasından veya 444 9 975 numaralı YSK Çağrı Merkezi'nden görüntüleyebiliyor.

YSK tarafından yayımlanan seçim takvimine göre, dökümüne ve dağıtımına 29 Şubat'ta başlanacak seçmen bilgi kağıtlarının dağıtımı 24 Mart'ta tamamlanacak.

Seçmenler, sadece kayıtlı oldukları sandıklarda, adrese gönderilen seçmen bilgi kağıdında yazan yer ve sandıkta oy kullanabilecek.