logo
arrow_backGeri

MHP Gerede Belediye Başkan Adayı Mustafa Çiçek Hedeflerini Açıkladı

“Halkla el ele, iç içe”

Milliyetçi Hareket Partisi Gerede Belediye Başkan Adayı Mustafa Çiçek, Yerel Seçim kampanyası kapsamında Gerede halkına mesajlar verdi. Adaylık süreci ve Yerel Seçim çalışmalarıyla ilgili bilgi paylaşan Çiçek, “Bizim belediyecilik anlayışımız halkla el ele, iç içe, birlikte halkın istekleri doğrultusunda ilçemizi daha yaşanabilir bir yer haline getirmek” dedi.

Siyasi Kariyeri

Uzun yıllar süren siyasi kariyerine MHP çatısı altında devam eden ve Gerede’de tanınan bir yüz olan Mustafa Çiçek, MHP’nin Gerede İlçe Başkanlığı görevini yürüttü. Gerede’de Muhtarlık ve Tarım ve Kredi Kooperatif Başkanlığı gibi görevler üstlenen Çiçek, aynı zamanda Geredespor’un yönetim kurulu üyesi olarak da aktif rol aldı.

En acil olan kentsel dönüşüm

Köroğlu Gazetesi’nin haberine göre, Başkan Adayı Çiçek, ilçede kentsel dönüşümün acil çözülmesi gereken bir konu olduğuna dikkat çekerek, “Gerede’mizi sevip sayan, ilçemizde yapılması gereken en büyük projelerden bir tanesi Kentsel Dönüşüm var. Gerede için istihdam var ama konut sıkıntımız var. Çalışan insanlara konut bulamıyoruz. İstihdamın da büyümesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Tabakhane arıtması

Başkan Adayı Mustafa Çiçek, çevre ve tarım konularında da projelerini açıkladı. Tabakhanenin arıtma sorununu çözmek ve tarımsal faaliyetlerde ilerleme sağlamak için proje şeklinde değerlendirilecek çalışmalar yaptıklarını vurguladı. MHP’li Çiçek, “Tabakhanenin taşınma süreci ayrıca arıtma problemleri var. İnşallah devletimizin destekleriyle Tabakhanenin arıtma suyu projelerini bir an önce bitirmek istiyoruz. Çevre kirliliğini de azaltarak bu şekilde bitirmek istiyoruz. Bunun dışında tarımsal olarak da ilçemizde, kendimde tarımla uğraşıyorum. Tarımda da projelerimiz var. İnşallah onları da ilerleyen zamanda açıklayacağız” dedi.

Sokak hayvanları

MHP Adayı Çiçek, sokak hayvanlarına yönelik projelerinin de olduğunu söyledi. Başkan adayı Mustafa Çiçek, Gerede’de büyük bir sorun haline dönüşen sokak hayvanlarıyla ilgili projesinden de bahsederek, belediyecilik anlayışlarını paylaştı. Çiçek; “İlçemizde sokak hayvanlarımız var. Gerede’nin en büyük problemlerinden biri. Çevreden de bırakılıyor. Artık Gerede de en büyük projelerimizden bir tanesi de bu sokak hayvanları.” diye konuştu.

Turizm

Ayrıca, Gerede’nin kış turizmindeki potansiyelini değerlendirerek, Arkut Dağı Kayak Merkezi’nin uluslararası arenada daha fazla tanıtılması gerektiğini belirtti. Gerede’nin turizm potansiyeline vurgu yaparak, ilçenin Karadeniz, Marmara ve İç Anadolu bölgesiyle bağlantılı olduğunu belirtti ve turizm şehri olarak değerlendirilebileceğini vurguladı. Çiçek, “İlçemizde turizmde ön plana çıkabilir. Karadeniz, Marmara ve İç Anadolu bölgesiyle bağlantılı bir ilçeyiz. Gerede’miz, Anadolu’nun güzide ilçelerinden ayrıca üstü yeşil, altı yeşil olan çok güzel bir ilçem. Turizm şehri olarak değerlendirebiliriz. Şuan bizim Arkut Dağı Kayak Merkezimiz var. Burada Uluslararası da yarışmalar yapılıyor. Bunu biraz daha ileri götüreceğiz inşallah” diye konuştu.